ZŠ Řezníčkova

 • Další ročník OŠL již běží na plné obrátky

  Po prvním skromnějším kole, kdy účast nebyla valná, tak máme tento týden za sebou již druhé kolo, kdy se tentokrát setkávají vždy 4 základní školy z řad našich pohybových přípravek. Tentokrát dorazilo na 30 dětí a téměř 5 desítek rodičů, až nám byla tělocvična malá. Poprvé se účastnil mix ze ZŠ Tererovo náměstí, který se zprvu lehce rozkoukával, ale čím více minut strávili žáci na hřišti, tím více se jejich výkony zvedaly. Mohutné prosportovní podporování ze strany rodinných příslušníků dodávalo všem zúčastněným obrovskou sílu. Více než výsledky tak oceňujeme nasazení všech a těšíme se na další společné poměřování sil, kde budeme mít další příležitosti ke zlepšení svých dovedností i v oblasti sociální. Rodičům moc děkujeme, že své děti podporují v aktivním trávení jejich volného času a také díky všem trenérům za jejich příkladnou práci a motivování svých svěřenců k účasti na naši již tradiční sportovní akci. A jen připomínáme, že 25 . 11. se všichni uvidíme na Mikulášském turnaji od 13 hodin na hale UP!

 • Globus final4 završilo další sezonu OŠL
    Ve středu 5. 4. 2023 se za účasti vedení klubu sešlo přes 80 sportovních nadšenců z našich sportovních přípravek na sportovní hale Univerzity Palackého, aby naposledy v letošním školním roce změřili síly a utkali se o titul mistra Olomoucké školní basketbalové ligy, která letos probíhá za účasti 7 základních škol. Zahájení akce se zúčastnil předseda klubu dr. Reich a šéftrenér sportovní sekce Matěj Strniště, kterým děkujeme za jejich účast a podporu.

  (Pokračování textu…)

 • Pozvánka na Globus Final4 olomoucké školní ligy
 • Po jarních prázdninách se střetla trojkoalice, Heyrák a Stupkárna
  Po jarních prázdninách se opět projevilo sloučení méně početných škol v jednu z nejvyšších účastí. 

  (Pokračování textu…)

 • První letošní vítězství pro Heyrák
  … a rovnou dvojité znamenalo vítězství v turnaji. Po rekordně nízké účasti v kole minulém a přelosování soutěže se nám naopak zadařila jedna z nejvyšších možných účastí. Ještě kdyby z Heyráku přislo více dětí, nemělo by toto kolo OŠL nejmenší chyby.

  (Pokračování textu…)

 • Lítá bitva proti početní přesile
  Tentokrát se u dalšího kola Olomoucké školní ligy sešla dle plánu tři družstva, byť Svatoplukova dohromady s Řezníčkovou poskládaly pouze 4 odvážlivce. Domácí Demlovka na tom nebyla o moc lépe, kdy její jádro tvoří pouze druháci a nulové zapojení prvňáků je velkým varováním do příští sezony. Obrovské pokroky jdou totiž vidět právě u prvňáků ze Stupkárny, kteří byli posledním účastníkem středečního sportovního klání.

  (Pokračování textu…)

 • Poslední kolo OŠL v tomto kalendářním roce
  se neslo ve znamení nízkých počtů. Velká nemocnost na školách se projevila i v počtu účinkujících na posledním kole v letošním roce. O to větší herní prostor dostali kluci, kteří dorazili a mohli si tak užít svůj čas v záři reflektorů, než se odeberou na prázdniny.

    

  (Pokračování textu…)

 • Řezníčkova se Svatoplukovou připisují vítězství v dalším kole OŠL
  Nejmladší účastník ZŠ Svatoplukova v kombinaci se s ZŠ Řezníčkovou dnes ovládli další turnaj v rámci Olomoucké školní ligy, kde se potkali téměř 3 desítky kluků k dalšímu získávání zkušeností v oblasti sportu. 

  (Pokračování textu…)

 • Stupkárna v přesile
  Další kolo Olomoucké školní ligy přineslo nevyvážené počty soupeřů. Za Stupkárny dorazilo 16 dravých jedinců, zatímco ze spojenců Svatoplukovy a Řezníčkovy pouze 6 odvážlivců. 

  (Pokračování textu…)

 • První turnaj ovládla Stupkárna
  Další středa a na ZŠ Demlova se konalo další kolo Olomoucké školní ligy v novém formátu za účasti tří škol naráz. Potkala se ZŠ Stupkova, ZŠ Heyrovského a spojené síly ZŠ Řezníčkova a ZŠ Svatoplukova. 

  (Pokračování textu…)