O KLUBU BCM OLOMOUC

BCM Olomouc

Basketbalové centrum mládeže Olomouc (BCM) je dlouholetý úspěšný basketbalový oddíl, který nepřetržitě od svého založení v r. 1993 pokračuje v tradici sportovní výchovy mládeže bývalé Dukly Olomouc, odkud se v začátcích rekrutovala většina jeho trenérů a hráčů. Stará se o všechny věkové kategorie chlapců od prvních tříd ZŠ po hráče na středních školách. Jeho přípravky lze najít na celém území města Olomouce. Věříme, že tu svou nejbližší spádovou si najdete i Vy a Váš syn.

stručná historie

BCM patřilo v období 1994-2006 mezi absolutní špičku v republice umístěními v juniorských soutěžích a počtem předávaných hráčů do nejvyšších soutěží včetně národních týmů ČR. Po reorganizaci a zaměření na mladší kategorie v této tradici dále pokračujeme v jiných formách.

Petr Reich Předseda klubu

Buďme upřímní a nelžeme si – doba je jiná a i my se jí musíme přizpůsobovat. Jako kluci jsme v létě dali dvě a dvě tašky na stranu a hráli fotbal před domem, dokud se nesetmělo nebo nebylo slyšet, „Domů!“. Podobně v zimě se dávaly hokejky na hromadu, rozházely jedna-tam-druhá-tam a šel se mydlit hokej. A k tomu „přehazka“ přes sušáky a někdy s holkama vyvolávka a další a další hry. Aniž by kdo co zkoumal, tak to byl skvělý všestranný trénink přiměřený věku s obecnými základy dovedností. Nikdo do toho nekecal, běhalo se a „makalo“, motivace byla jasně daná, nikdo nechtěl prohrát, a tak počet skoků a dopadů, hodů, kopů a chytání byl vyšší než v dnešním řízeném trénování.

Karel Hůlka Organizační pracovník

Co můžete očekávat?

nová doba

Za okolností a možností současné generace a také, možná ještě více, jejich rodičů (!), se jako trenéři mládeže snažíme vytvářet optimální podmínky pro pohybové základy kluků a jejich další rozvoj. Proto u nás najdete široké zastoupení různých sportů a pohybových činností. Ano, děláme basketbal, ale právě kvůli obecné tendenci ubývání motorických podnětů a rozmanitosti pohybových odpovědí u nás budou děti hrát různé sporty a zvládat pestré pohybové činnosti. Atletiku a základní gymnastiku, ovládat švihadlo, dělat techniku i kondici a především míčové hry pro své dovednostní a soutěživě participační náboj.

Dlouhodový rozvoj sportovce

 

Nečekejte rychlé výhry v horizontu pěti roků, aby se ten „váš“ tým mohl fotit na stupních vítězů žákovských mistrovství. K tomu se čistě technicky vedle brzké selekce z velkých náborů dají využít prostředky, které vedou rychle k cíli. Problém pak nastává v jeho dalším vývoji, kdy chlapec se svou omezenou, specifickou množinou dovedností a pohybů nemůže konkurovat hráčům, kteří šli relativně pomalou postupnou cestou a jsou na tom pak kondičně a dovednostně lépe, dokáží se prosadit a většinou je to i více baví.

VEDENÍ BCM OLOMOUC

IMG_8297-scaled

Petr Reich

Předseda klubu

Karel Hůlka

Organizační pracovník

Matěj Strniště

Šéftrenér mládeže U11-U15

Zdeněk Rechtik

Šéftrenér přípravek

Tereza Chodilová

Trenérka U10

Ondřej Zatloukal

Trenér U13

Karel Theuer

Trenér U17

Kryštof Skula

Trenér U12

IMG-20230107-WA0002

Jan Vybíral

Kondiční trenér