Povánoční nádhera Demlovy a Rožňavské

Jsou utkání, od kterých moc neočekáváte a chcete je především profesionálně odvést a se ctí odehrát. K takovým skoro vždy patřívá první utkání v úvodním „syrovém“ lednovém týdnu po vánočních svátcích.

Děcka ještě ospalá, mátožná a v malém počtu sotva tak, aby se utkání sehrála. Jenže co to? Šálí mne zrak, nebo někdo otočil kouzelným prstenem?

Naplněná tělocvična jak ze strany chlapců, tak rodičů na „tribunách“, borci nachystaní včetně kluků, kteří nemívají úplně pravidelnou účast a hrálo se bezvadné sportovní představení. Je pravda, že situaci držela hlavně vynikající účast 18 domácích závodníků z Demlovy, z nich se šest statečných uvolilo a navléklo na sebe ochotně barvy Rožňavské. Tím se však síly bezvadně rozložily na 3 čtveřice na obou stranách a obě utkání tak mohla běžet v plném tempu.

Košů jak „máku“ jako by kluci střelbu trénovali někde po škole, některé rány neuvěřitelně přesné, či naopak neskutečné „haluze“ vymykající se pravděpodobnosti zakončení. Leč i v tom je krása nechtěného. Za normálních okolností skóre končívá kolem 30, nejvýše do 40 bodů. Dnes si to obě strany vracely „na férovku“, kdo dá víc a pálilo se jak za kanonýra Jabourka u Hradce.

Potěšující byly vzájemné, a přesto pořád kamarádské souboje spolužáků ze stejných tříd, a rovněž pozorovat, jak se více a více zapojují prvňáci. Od září udělali velký pokrok, a to není ještě jejich poslední slovo.

ZŠ Demlova : ZŠ Rožňavská 62:40