Daň za úspěch – Heyrák vylimitoval Demlovku

V docela husté atmosféře, snad sublimací vlhkosti z vytrvalého venkovního deště podtržené podzimním nečasem, ZŠ Heyrovského postupně stále více natahovala svůj původně malý náskok nad ZŠ Demlova, až v konečném součtu dosáhla limitního rozdílu 30 bodů a utkání se do hrávalo bez dalšího držení skóre.

Oba týmy podaly vyrovnané výkony. Prosazovaly se jak osobnosti v podobě druháků se zkušenostmi z loňska, tak stateční prvňáci, kteří se odvážně pouštěli do whirpoolu akcí na hřiště, aniž by častokrát měli plné ponětí, co vše se kolem nich děje.

Heyráku patří zasloužená výhra, domácí Demlovce zase plný kredit za to, že nováčků z první třídy měla mnohem více a že dlouho se soupeřem držela laťku. Svůj hendikep 1:3 oproti soupeřovu 1:1 však nemohla zákonitě vydržet. Je totiž znatelný rozdíl, zda nejlepší hráči družstva chodí na hřiště po jednom střídání, nebo až po třech periodách, což byl při 16 hráčích dnes její úděl. To je daň za aktivitu a zapojení většího počtu chlapců do basketu na této škole, což se jak škole, tak těmto klukům v konečném důsledku vyplatí.

ZŠ Heyrovského : ZŠ Demlova 50 : 20