OŠL: First night pro Čajkárnu a Řezňu, aneb on to jde!

V banku dnešního utkání mezi ZŠ Stupkova a společným týmem ZŠ Čajkovského a Řezníčkova bylo mnohem víc než jen výsledek. A tak se musí začít parafrází legendárního výroku našeho 5 x zlatého Emila Zátopka. Namísto Ťopkova „Když nemůžeš, přidej.“, platilo „Když nevíš, tak to zkus.“ A ono to šlo!

Ještě loni ani ZŠ Čajkovského ani Řezníčkova nebyly účastníky Školní ligy. Nevěděli jsme, spíše měli různé obavy, zda je vůbec vyzvat k účasti kvůli poměrně menšímu počtu dětí v přípravkách, komplikovanější dostupnosti, či specifickému pohybově sportovnímu charakteru dosavadních souborů. Nakonec jsme se s nejbližšími kolegy trenéry dohodli, že už není kam uhýbat a…výsledek předčil očekávání!

Bezva prosportovně založení rodiče, dnes zejména z Čajkárny, dovedli své potomky do vyhlášené arény Olomoucké školní ligy, a byli báječní. Dnešní hrdinové jsou jednou provždy první a mají jména: Filda Kapaňa, Míša Kučera, Šíma Kukač, Max Otruba, Mara Plachý, Bert Složil, Viky Šantavý, Šíma Škrna a Kuba Vychodil a také Vali Valliot. Chudák Mira Matejík, který došel s babičkou na Zeyerku, což nebyla úplně správná adresa. Leč i to je život, tak jako že Stupkárna se svými herními zkušenostmi nechala ČaŘe s jejich prvňáčky hodně za sebou. To je však normální. Až budou mít také pár let za sebou, bude to pro ně snazší.

ZŠ Stupkova : ZŠ Čaj/Řez 34:4