Překvapivé vyvrcholení Finále OŠL a pochvala všem účastníkům

2 minuty před koncem dávám pokyn kolegovi u stolku. „Krisi, začni už psát diplomy, ať to stíháme. Piš, Demlova druhá, Zeyerka první.“ „Pane Válek, nepočkáme ještě?“. „Ne, je to o 6 bodů, to už nedají.“ Roky zkušeností, velká hala i dosavadní průběh zápasu s docela jasným vedením, to vše se nakonec ukázalo jako zavádějící vůči překvapivému zakončení OŠL sezóny 2018/19…a nutnosti přepsat pár diplomů. Pardon, Kryštůfku.

Po loňských zkušenostech na SH Hynaisova jsme se rozhodli pro větší formát všech pěti zúčastněných ZŠ Demlova, Heyrovského, Rožňavská, Stupkova a Zeyerova s možností přijít a zahrát si i pro zbývající, zatím v lize nenastupující ZŠ Čajkovského a Řezníčkova. Větší formát si žádal nejen větší, ale i reprezentativnější prostory, tedy přímo Sportovní halu Univerzity Palackého, kde zároveň je i centrála našeho Basketbalového centra mládeže (BCM).

Po celoročním utkávání a poměrně jasné pozici Zeyerky na čele s jedinou prohrou (7-1) se za ní s vítězstvími a porážkami půl na půl (5-5) umístila Demlovka a potom 3 ZŠ se stejným počtem výher a proher (3-5). Skóre ze vzájemných utkání odsoudilo dozadu Heyrák s nejmladším souborem a největším počtem prvňáků, Stupkova s Rožňavskou skončily 3., resp. 4. Ročníky 2008,09,10, často ještě loňští účastníci OŠL, letos už hráči soutěžních týmů U11 a U10, se vydali na SHUP povzbudit v roli patronů své o rok až dva mladší následovníky.

A pak už to jelo. Poměrně dlouhá úvodní pasáž byla věnovaná turnaji všech proti všem formou smíšených týmů „hokejkou“ z prostého důvodu, aby nehráli jen ti nejlepší, ale každému dítěti se dostala stejná šance si zahrát a předvést se na palubovce, která znamená svět. V utkání o 3. místo pak byla Stupkova přece jen o něco lepší Rožňavské, ale pěkné výkony převáděli všichni angažovaní.

Utkání o 1. místo bylo převážnou dobu v režii Zeyerky, ovšem vynikající koučink Vice-Deana FTK, Dr. M. Kudláčka, a zvláště neuvěřitelná bojovnost, aktivita až všetečkovství za míčem nakonec převážily váhy na stranu Demlovky. Stav 14:8 („Krisi, jdi psát diplomy.“), pak jeden bod, držené pásmo a neuvěřitelně přesné 2 pokusy Seby Hanáka za 3 body mění skóre na 14:15. Poslední snaha ze strany Zeyerky nedochází cíle, naopak Demlovka ještě jeden bodík přidává. Tím se po 3 letech od svého prvního vítězství pro ni historie opakuje, kdy tým tehdy pod taktovkou Míši Trefila porazil Stupkovu rovněž až v posledních fázích hry.

Závěrečná ceremonie pak byla tradičně vedená stylem „každé-děcko-diplom-pozornost-a-kokino“ a k tomu společné focení, aby se kluci začali sžívat s atmosférou větší pospolitosti v rámci největšího klubu v Olomouci, SK UP, který jen v naší sekci BCM pracuje s téměř 300 chlapci od přípravek po skoro-dospělé v juniorských ligách.

Letošním účastníkům čest. Současní druháci se se soutěží a přípravkami loučí a mohou se dál setkávat ve společném týmu malých basketbalistů od září 2019.

Poděkování za pomoc při organizaci Finále, a hlavně za celoroční péči o děti na svých ZŠ jde především trenérům jednotlivých týmů. Děkuji trenérům a asistentům BCM, studentům FTK UP a osobám blízkým, bez nichž by Finále ani celá sezóna OŠL nešly uskutečnit. Ceny předávali předseda SKUP BCM Olomouc, Dr. Petr Reich, a šéf ženského basketbalu, MUDr. Zdeněk Malina.

Všem školám v projektu a hýbajícím se dětem „čest a sláva“ a těšíme se na shledanou na dalších akcích pořádaných BCM Olomouc.

O 3. místo, ZŠ Stupkova : ZŠ Rožňavská 18:9 .

O 1. místo, ZŠ Zeyerova : ZŠ Demlova 14:16. 

  1. místo ZŠ Demlova
  2. místo ZŠ Zeyerova
  3. místo ZŠ Stupkova
  4. místo ZŠ Rožňavská
  5. místo ZŠ Heyrovského

Kompletní fotogalerie na

https://www.olomouckaskolniliga.cz/index.php/fotogalerie/nggallery/thumbnails

Děkujeme za přízeň a podporu!

trenéři BCM Olomouc…nepřetržitě od roku 1994